Aktualności‎ > ‎

Pierwsze szkolenia za nami

opublikowane: 20 kwi 2011, 05:35 przez Monika Czernik-Cichoń   [ zaktualizowane 14 paź 2011, 01:43 przez Wojciech Sańko ]

„Warsztat wprowadzająco-motywacyjny” oraz „Społeczeństwo obywatelskie”

W dniach 30.03-02.04.2011 r. odbyło się pierwsze szkolenie w ramach projektu „Pracownia wychowawcy – cykl szkoleń dla nauczycieli/ek, wychowawców/czyń z terenu woj. śląskiego”.

Na szkoleniu obecne były wszystkie Uczestniczki projektu. W środę – 30 marca, został przeprowadzony warsztat wprowadzająco – motywujący. Uczestniczki szkolenia mogły się bliżej poznać poprzez  różnego typu metodach warsztatowych, pozwalających na integrację grupy  oraz motywujących do dalszej pracy.

Zajęcia czwartkowe rozpoczął blok szkoleniowy nt. społeczeństwa obywatelskiego. Uczestniczki wspólnie zastanawiały się nad praktycznym znaczeniem społeczeństwa obywatelskiego.
W odniesieniu do istniejących definicji, same sformułowały wyjaśnienie terminu odwołując się do aktywności i podmiotowości obywateli. Tematem zajęć stały się również organizacje pozarządowe oraz wolontariat. Projektowi edukacyjnemu został poświęcony ostatni dzień szkolenia- sobota.

Prezentacja, praca w grupach, debata oksfordzka… urozmaicone formy prowadzonych zajęć pozwalały na zaangażowanie się Uczestniczek szkolenia i przyniosły zaskakujące efekty.

Warsztaty prowadzili Martyna Markiewicz oraz Jacek Sańko.

Zapraszamy do obejrzenia Fotorelacji ze szkoleń.

Comments