Aktualności‎ > ‎

To już jest koniec...

opublikowane: 28 paź 2011, 04:23 przez Monika Czernik-Cichoń

W październiku miało miejsce ostatnie szkolenie z cyklu w ramach projektu „Pracownia Wychowawcy – cykl szkoleń dla Nauczycieli/ek Wychowawców/czyń z terenu woj. śląskiego”/. W daniach 11-13.10.2011 r. odbyła  się druga cześć warsztatów pod nazwą „Prowadzenie zajęć z klasą metodami aktywnymi” oraz „Pokonywanie trudności w pracy z klasą”.

Trudności w pracy z klasą  są zjawiskiem niemal codziennym w życiu szkoły. Nie ma szkoły gdzie nie znaleźliby się uczniowie, których zachowania w sposób trwały nie odbiegałyby od oczekiwań i wymagań nauczycieli oraz obowiązujących norm współżycia. Szkoła, w której pracuje kompetentna kadra pedagogiczna jest w stanie w prawidłowy sposób reagować na problematyczne zaburzenia zachowania uczniów. Reakcje nauczycieli/ek powinny być zawsze dostosowane do wieku i sytuacji danego  ucznia. Powinny też uwzględniać regulamin szkoły oraz szkolny program wychowawczy. Nie ma gotowych rozwiązań czy instrukcji postępowania służących przezwyciężaniu trudności wychowawczych, są jednak pewne podstawowe zasady, które mają walor uniwersalny.  Uczestnicy szkolenia mieli okazję je poznać.

Fotorelacja ze szkolenia

Teraz uczestników i uczestniczki szkolenia czeka wytężona praca samodzielna na gruncie własnej szkoły. Życzymy powodzenia i owocnych seminariówJ

Comments